ChuckY's-ZoNe Community™
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit pe forumul serverului ChuckYs-ZoNe !
 
AcasaAcasa  Donatii  Parteneriat  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Tutorial de POPULARE a serverului 25\25!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
duracell_sk8
Administrator
Administrator
duracell_sk8


Numarul mesajelor : 142
Warn :
Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Right_bar_bleue


Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Empty
MesajSubiect: Tutorial de POPULARE a serverului 2525!   Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Icon_minitimeVin Noi 14, 2008 9:21 am

Pentru ati face cunoscut serverul de Counter-Strike urmareste pasii de mai jos:

1. Publicarea pe Internet - Pentru AmxModX
- Pentru AdminMod si AmxMod NU cred ca exista (eu cel putin nu am gasit plugin)
Descarcam pluginul Country Kicker (www.extreamcs.com" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">Link descarcare!; Link website) si il punem in folderul addons\amxmodx\plugins. Apoi adaugam in addons\amxmodx\configs\plugins.ini la sfarsitul textului, linia de mai jos:
Cod:
country_kicker.amxx
Apoi intram in cstrike\server.cfg si cautam pentru sv_lan 1 pe care o modificam cu
Cod:
sv_lan 0

Ce am facut acum? Am setat ca serverul nostru sa fie STEAM DOAR ! In acest mod veti avea parte de multe accesari..si deci jucatori mai multi..pentru a face ca serverul sa accepte clienti Steam dar si Non.Steam puneti PATCH-ul de www.extreamcs.com" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">AICI (doar copiati fisierele din arhiva in directorul unde aveti serverul de CS; ex: C\servercs). Odata cu aceasta activare..vor putea sa intre si straini..dar cu ajutorul pluginului instalat mai sus (Country Kicker) nu vor avea acces decat cei din Romania Cool

2. Setarea cu parola
Ultima metoda aparuta, este aceea cu setarea unei parole simple (ex: 111, 123, 555, etc.) ..ce efect are aceasta metoda? In primul rand ca serverul trebuie sa fie OBLIGAT adaugat la Favorites ca sa fie accesat si deci constituie un avantaj ..si al 2-lea este ca te protejeaza de CS.DOS-urile mai vechi

3. Fa-ti serverul cunoscut !
Il publici pe http://www.game-monitor.com sau http://www.cstrike.ro

4. Mai dai si de la tine
- Un bun inceput este sa dai administratori (sa zicem 5) care sa indeplineasca cateva conditii:
a) Sa aiba cunostinte ca admin
b) Sa nu injure, sa nu dea slay/ban aiurea, etc...
c) SA FACA reclama pe la cine poate el

* Nu uitati ! Viteza la Internet constituie un foarte mare avantaj

Alte metode sunt binevenite
Sus In jos
florynsteam09
V.I.P
V.I.P



Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Localizare : suhaia
Warn :
Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Right_bar_bleue


Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial de POPULARE a serverului 25\25!   Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Icon_minitimeDum Dec 14, 2008 7:38 am

m-a ajutat mult asta...
Sus In jos
ShaRum
Membru nou
Membru nou
ShaRum


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 30
Localizare : De_Inferno
Stare de spirit : Ma pis in sus
Warn :
Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Right_bar_bleue


Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial de POPULARE a serverului 25\25!   Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Icon_minitimeDum Dec 21, 2008 4:22 pm

calumea , good work
Sus In jos
http://fantomass.forumz.ro
Continut sponsorizat





Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial de POPULARE a serverului 25\25!   Tutorial de POPULARE a serverului 25\25! Icon_minitime

Sus In jos
 
Tutorial de POPULARE a serverului 25\25!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial -> Radio pe server!
» Tutorial Spray Logo
» Tutorial Ps Camuflaj
» XtincT Tutorial
» Tutorial Server (nume.idle.ro)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ChuckY's-ZoNe Community™ :: cYz - Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale Cs-
Mergi direct la: