ChuckY's-ZoNe Community™
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit pe forumul serverului ChuckYs-ZoNe !
 
AcasaAcasa  Donatii  Parteneriat  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ChuckY
Fost Administrator
Fost Administrator
ChuckY


Numarul mesajelor : 152
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Warn :
Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Right_bar_bleue


Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Empty
MesajSubiect: Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY   Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Icon_minitimeMar Noi 11, 2008 9:09 am

Salut Very Happy
V-am pregatit aici patru addons-uri facut de mine,sper sa va placa si astept pareri/sugestii despre ele Smile ...sa incep :ugeek:

1. Addons de tip Normal +

Descriere: Addons de tip Normal +.

Contine: AmXmodX 1.76d,BoosTer 2.4.0.0,StatsMe 2.8.3.27,MetaMod.

Autor: ChuckY

Descarcare: Link

Pluginuri

SayRestart.amxx - dai restart din cheat prin comanda"/restart"
Join_ip.amxx - Afiseaza IP-urile jucatorilor
Reload_bar.amxx - Cand incarci arma iTi va aparea o bara ca la dezamorsarea BomBei
file_remover.amxx - Aces Plugin va sterge custom.hpk pentru a schimba harta mai rapid
bullet_damage.amxx - Arata cat Damage iai lut oponentului
high_ping_kicker.amxx - Ii da afara pe cei cu lag mai mare de 70(setat de mine)
admin_check.amxx - Cand scrii in cheat "/admin" iti va afisa adminii ONline
country_kicker.amxx - Acest plugin ii da afara pe cei ca nu sunt din ROU

Info:
Acest addons a fost creat Special pentru
calculatoarele mai slabe gen 1.00 GHz,256 RAM !
Addons-ul este NO LAG !

2. Addons de tip GunGame

Descriere: Acesta este un addons de tip GunGame

Contine: AmxModX,Boster,Metamod

Autor: ChuckY

Descarcare: Link

Pluginuri:

gungame.amxx - Pluginul de baza a modului GunGame
enter-leave_message.amxx - Arata un mesag in HUD cine se contecteaza
country_kicker.amxx - Nu intra jucatori din alta tara pe server inafara de Romani
hack_hunter.amxx - Acest plugin este impotriva codatilor(detecteaza orice cod:/wall/aim/speed)
colored-admin-chat.amxx - Adminii au o alta culoare in chat cand scriu
explozive_flashbangs.amxx - Flashul este gen HE (nu stiu sigur)
admins_online.amxx - arata sus in coltul din dreapta scris cu verde cati admini sunt online
deathbones.amxx - dupa ce esti ai ucis un inamic vor ramane numai oasele
high_ping_kicker.amxx - Da kick jucatorilor cu lag mare (cvar-urile le gasit in .sma-ul acestui plugin)

3. Addons de tip Biohazard v2.00 Beta

Descriere: Addons de tip Biohazard v2.00 Beta
*Contine:
AmxModX 1.76D (Tradus in proportie de 99,9% in Romana)
Booster Lite (Foarte eficient)
Metamod

Autor: ChuckY

Descarcare: Link

Pluginuri:

1. Biohazard Plugins:

biohazard.amxx - Plugin de baza a modului Biohazard
bio_smokeflare.amxx - Plugin pentru modul Biohazard
bio_radar.amxx - Plugin pentru modul Biohazard
bio_antiblock.amxx - Plugin pentru modul Biohazard
bio_boatescape.amxx - Plugin pentru modul Biohazard

2. Pluginuri adaugate

admin_check.amxx - Tastand in chat /admin veti vedea daca sunt Admini Online pe server
AAC.amxx - Comenzi in plus pentru Admin
reloadbar.amxx - Un mic efect la incarcarea armei
SayRestart.amxx - Tastand in chat /restart veti da restart la runda si totul incepe de la 0
choose_connection.amxx - Tastand in chat /lan iti vei putea seta conecsiunea la internet
HighPingMode.amxx - Acest plugin le da Kick jucatorilor cu lag mai mare de 80 (setat de mine)
join_ip.amxx - Acest plugin arata in Hud cine se contecteaza: Nume,IP,Tara,Steam(on/off)
Messages_Shower.amxx - Acest plugin afiseaza niste mesaje in hud (le puteti modeifica din .sma-ul acestui plugin)
rain_events.amxx - Mici efect pentru serverul de Zombie,ploua si este ceata pe serve,este mai spooky
bullet_damage.amxx - Acest plugin iti arata cat damage i-ai luat adversarului si invers
country_kicker.amxx - Acest plugin nu le da voie playerilor din alte tari sa intre pe server
lasermine_023.amxx - Puteti planta mine laser ca cele din HL,tastand in chat /lm pentru a cumpara-o si pentru a putea-o planta scrieti in consola jocului bind v +setlaser
amx_parachute.amxx - Puteti cumpara parasuta prin comanda in chat /buy_parachute
file_remover.amxx - Acest plugin sterge custom.hpk pentru a schimba harta mai repede

Info:
1.In arhiva mai gasit: models,sound,sprites
2. Am adaugat un server.cfg configurat de mine special pentru acest mod !
3. In server.cfg am adaugat un link de download rapid a resurselor: models,sounds,sprites ! (merge 100% fara sa incercat sa va conectati de doua ori pe server)
4. Am adauga un swds.dll(foarte eficient) pentru Internet !
5. Addons-ul este cofigurat in asa fel incat sa nu fie lag pe server !

Astept Pareri/Sugesti
Daca gasiti vreun Bug/Eroare postati aici ! (nu prea cred sa gasiti vreun bug deoarece a fost supus mulor teste)

4. Addons de tip DeathRun

Descriere: Addons de tip DeathRun
* Contine:
AmxModX 1.8.0 (Tradus complet in Romana)
Booster Lite (Foarte eficient)
Metamod

Autori: ChuckY & Duracell_sk8

Descarcare: Link

Pluginuri:

DeathRun.amxx - Pluginul de baza al modului DeathRun
HighPingMode.amxx - Acest plugin le da kick jucatorilor cu lag mare(setati lagul din amx.cfg)
AAC.amxx - Comenzi in plus pentru Admin
admin_check.amxx - Prin comanda /admin,/admins scrisa-n chat poti vedea daca sunt admini online sau nu
join_ip.amxx - Acest plugin arata cine se conecteaza: Nume,IP,Tara,Steam(on/off)
ghostchat.amxx - Cu acest plugin cei morti pot conversa cu cei vi si invers
gamenamechanger.amxx - Acest plugin schimba numele de la joc,in loc de Counter-Strike va aparea [DeathRun-Mod](modificati din amx.cfg)
choose_connection.amxx - Acest plugin iti seteaza conecsiunea la Internet prin comanda /lan scrisa-n chat
Messages_Shower.amxx - Acest plugin afiseaza in HUD niste mesje(le puteti modifica din .sma-ul acestui plugin)
SayRestart.amxx - Prin comanda /restart scrisa-n chat dai restart la runda
country_kicker.amxx - Acest plugin restrictioneaza intrarea strainilor pe server,inafara de ROMANI
admin_llama.amx - Cu acest plugin poti da Llama unui jucator prin comanda scrisa-n consola: amx_llama nume
admin_gag.amxx - Cu acest plugin poti da Gag unui jucator prin comanda scrisa-n consola: amx_gag nume
Anti-Flood.amxx - Acest plugin stopeaza flodarea serverului,este foarte eficient
Anti-Lag2.amxx - Acest plugin redice Lag/Ping-ul pe server
Admin_Privire.amxx - Cu acest plugin va puteti uita si pe jucatori adversari(T sau CT) si invers

Info:
In aceasta arhiva mai gasiti si niste Harti pentru acest mod !
Acest addons este creat si configurat in asa fel incat sa nu fie Lag/Ping pe server.
La creearea acestui addons m-am inspirat si dupa restu addons-urilor de pe forum care detin acest mod DeathRun.

Sper sa va placa Very Happy
Asteptam pareri/sugesti...etc Cool
Daca gasiti vre-un bug,ceva nu ezitati sa ne ziceti !

Good Luck & Have Fun ! Very Happy


Ultima editare efectuata de catre ChuckY in Sam Noi 29, 2008 10:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://chuckys-zone.forumgratuit.ro
Mr.PAUL
Membru nou
Membru nou



Numarul mesajelor : 13
Varsta : 28
Warn :
Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Right_bar_bleue


Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Empty
MesajSubiect: Re: Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY   Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Icon_minitimeDum Noi 23, 2008 7:41 am

super omule.
dar la acela cu biohazard cand il pun pe realtime mi se blocheaza pcu si se misca greu de tot
:-<
Sus In jos
ChuckY
Fost Administrator
Fost Administrator
ChuckY


Numarul mesajelor : 152
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Warn :
Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Right_bar_bleue


Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Empty
MesajSubiect: Re: Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY   Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Icon_minitimeDum Noi 23, 2008 8:58 am

Mr.PAUL a scris:
super omule.
dar la acela cu biohazard cand il pun pe realtime mi se blocheaza pcu si se misca greu de tot
Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY 761707
Eu nu am avut nici o problema Razz iti recomand sa-l pui pe High ! Cool
Si nu vei avea probleme !
Sus In jos
https://chuckys-zone.forumgratuit.ro
florynsteam09
V.I.P
V.I.P



Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Localizare : suhaia
Warn :
Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Right_bar_bleue


Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Empty
MesajSubiect: Re: Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY   Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Icon_minitimeDum Dec 14, 2008 7:35 am

ff tare <Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Empty
MesajSubiect: Re: Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY   Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY Icon_minitime

Sus In jos
 
Pachet de 4 Addons-uri by ChuckY
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Addons T-virus Mod by duracell_sk8 & ChuckY
» Addons Respawn [duracell_sk8 & Chucky]
» Addons Fun by duracell_sk8 (.exe)
» Addons Uwc3ng
» Addons No-Lag

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ChuckY's-ZoNe Community™ :: cYz - Counter-Strike 1.6 :: Resurse Cs :: Addons-uri-
Mergi direct la: